Diamantová voda | Časopis ROZMER | časopis pre kresťanskú duchovnú orientáciu - temy -  sekty, kulty, nové naboženstvá, nové nábozenské hnutia, nové nabozenské smery

„Nie každý, kto mi hovorí: Pane, Pane! vojde do nebeského kráľovstva, ale iba ten, čo plní vôľu môjho Otca, ktorý je v nebesiach. Mnohí mi povedia v ten deň: Pane, Pane, či sme v tvojom mene neprorokovali? Nevyháňali sme v tvojom mene démonov? Nerobili sme v tvojom mene mnoho mocných činov? Vtedy im vyhlásim: Nikdy som vás nepoznal. Odíďte odo mňa, páchatelia neprávosti!" (Mt 7, 21 – 23)

Anketa
Hrozí ľudstvu totalitná svetovláda?

hlasovalo: 322
1/2020
Najčítanejšie články

témy

Diamantová voda

Diamantová voda
IVANA ŠKODOVÁ
Na internete som sa stretla s tzv. diamantovou vodou, ktorej sa tu pripisujú zázračné účinky. Všimla som si ale, že jej prezentácia je spojená s terminológiou New Age. Je podľa vás tento produkt dôveryhodný?
MIRIAM, Bratislava

Podľa internetovej stránky http://www.diamantovavoda.agartha.cz je tvorcom diamantovej vody Francúz Joël Ducatillon, povolaním muzikant. Strata zamestnania, rodiny a bytu znamenala, že sa začal od roku 1990 venovať prírodnému liečiteľstvu, najmä ak si, ako vraví, uvedomil, že cez neho prúdi špeciálna energia.

V roku 1994 mal Ducatillon tri sny, podľa ktorých zostrojí prístroj DNS 850 so zakódovanou kartou, ktorá dokáže vymazať z buniek spomienky a dospieť k vyššiemu Ja. Tieto prístroje začal skutočne zostrojovať a zabudoval do nich 900 kódov a energetickú špirálu, ktorú vkladá do vody. Technický popis ani parametre tohto „zázračného" prístroja sme však nikde nenašli, a tak sme ani nemohli urobiť analýzu jeho funkčnosti a výkonu.

Podľa opisu sa voda prístrojom upravuje na diamantovú vodu (no nevedno ako) na úrovni piatej dimenzie, kde neexistuje dobro ani zlo. Ducatillon ju najprv predával, ale od roku 2002 ju možno získať zadarmo. Je odolná voči vysokej teplote aj mrazu, preto sa môže používať na všetky účely - piť, na varenie, mrazenie, v domácnosti, zalievanie, pre zvieratá. Na znásobenie jej účinku je možné do nej vkladať úmysel (najviac však dva) - nejaké prianie, myšlienku -, ktorý nám voda privolá ako realitu.

Ale pozor! „Podmienkou je súhlas osoby, ktorá je predmetom pomoci alebo liečenia, a musí potom vodu brať, aby sa dostavili účinky". Výnimku tvoria postihnutí, malé deti a zvieratá, ktoré nevedia svoj úmysel vyjadriť. Úmysel treba vysloviť vrúcne, jasne a sústredene: „Užívateľ vezme do ruky pohár s diamantovou vodou, jasne formuluje príslušný úmysel pochopiť a vyriešiť určitú situáciu a vraví to z hĺbky srdca."

Propagátori tejto teórie tvrdia, že „jasnovidci pozorovali, že užívatelia diamantovej vody vysielajú z čakry solárneho plexu rad frekvencií, ktoré diamantová voda prijíma, a vo vode sa ukazuje rad malých svetelných i farebných bubliniek. Tie predstavujú úmysly užívateľa ako čistú energiu. Úmysly sa prenášajú do diamantovej vody a ukladajú sa v nej v podobe kódov. Takže užívateľ pije vodu, ktorá prenesie tieto úmysly do reťazcov DNA užívateľa, až do ‚intronickej oblasti‘".

Diamantová voda (DV) je čistá, panenská (nie je nositeľom žiadneho záznamu) a má neobmedzenú schopnosť samoreprodukcie, preto sa ľahko šíri po celom svete. Údajne slúži už v 60 krajinách sveta - Slovensko nevynímajúc. K príprave litra takejto „zázračnej" novej tekutiny stačí získať 1 deciliter DV a priliať k nej 9 decilitrov obyčajnej vody z vodovodu, za hodinu a pol máte navibrovaný a namnožený celý liter DV (pre istotu si vodu máte prevariť, aby ste vylúčili obávané červíky a baktérie). Treba teda najmenej 10 % DV, ak chcete mať istotu, že dôjde k premene a navibrovaniu. Zatiaľ sa ale nepodarilo nájsť odpoveď na technickú otázku tých, ktorí chcú oživiť vodu v brnianskej priehrade, či sa DV navibruje aj v „neobmedzenej kvapaline".

Pán Ducatillon píše knihy, organizuje kurzy, na ktorých prednáša o svojej naturopatii (prírodná liečba). Používa pojmy ako karma, energia, minulé životy, vesmírne dimenzie, ale pritom svoj liečiteľský prístup vysvetľuje medicínskou a chemickou odbornou terminológiou, čo vzbudzuje dojem hodnovernosti a seriózneho bádania. Po konzultácii s istou chemickou inžinierkou však jednoznačne konštatujeme, že v tomto „liečiteľskom systéme" je množstvo neakceptovateľných logických nezrovnalostí aj faktických chýb. Jeho „liečebné" metódy sú také riskantné, že môže ísť o ohrozenie zdravia aj života – napríklad na zlomenú ruku stačí pôst, aby sa všetko napravilo, na detoxikáciu tela stačí tri týždne nepiť, rakovina je len duša, ktorá prišla na svet s balíkom spomienok, ktoré ničia hmotné telo...

Podľa nášho názoru je diamantová voda i naturopatia len ďalším z nespočetných spôsobov, ako si môžeme skomplikovať chorobu a jej liečenie a prenášať riešenie svojich problémov na iných bez vynaloženia vlastnej námahy a navyše s veľmi otáznym výsledkom.


© Rozmer 1998 – 2019
Made by TRIAD Advertising | Powered by SIMPLE WEB